Endodoncja

Leczenie przewodowe, którego tak bardzo boją się pacjenci w naszym kraju, przeprowadzany jest bezboleśnie dzięki stosowaniu doskonałej aparatury do komputerowego podawania znieczulenia.

Warto dodać, że Piotr Wesoły jest członkiem Polskiego Towarzystwa Endodontycznego (PTE), Europejskiego Stowarzyszenia Endodontycznego (ESE), Polskiego Stowarzyszenie Stomatologii Mikroskopowej (PSSM) ma za sobą odbyte liczne kursy i szkolenia z tego zakresu stomatologii w kraju i za granicą.

Leczenie przewodowe jest konieczne w przypadku nieodwracalnego uszkodzenia nerwu, którego przyczyn może być wiele np.: próchnica zęba, uraz, etc.

Leczenie w tym przypadku może być tylko jedno – usunięcie z kanału korzeniowego resztek nerwu i bakterii, poszerzenie kanału zęba tak, aby można go było wypełnić, a na końcu odpowiednie szczelne wypełnienie wnętrza kanału, żeby żadne bakterie nie były w stanie się tam dalej rozwijać, ani dostać z zewnątrz. Aby to uczynić skutecznie i dokładnie potrzebne są odpowiednie urządzenia a przede wszystkim umiejętności lekarza

wesolystomatologia.pl © 2017 hosting: ahead.pl